Математика 2 клас Таблиця множення числа 9. Розв’язування задач

Таблиця множення числа 9. Розв’язування задач

Мета: ознайомити учнів із таблицею множення числа 9; формувати вміння записувати розв’язання задач двома способами, обчислювати периметр трикутника; вдосконалювати навички розв’язання прикладів і задач, використовуючи знання таблиці множення і ділення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 138, завдання 924; 925)

Завдання 924

— На скільки років син молодший від батька?

Завдання 925

— Прочитайте шукані числа.

2. Усна лічба

1) Математична естафета «Знайди пару». 

Грають три команди (ряди).

— З’єднайте стрілками приклади з відповідями.

3. Математичний диктант

Ділене — 40, дільник — 8. Знайдіть частку.

Місткість бочки 72 л, а відра — у 8 разів менше. Запишіть місткість відра.

У ящики розклали 64 кг лимонів, по 8 кг в кожного. Скільки використали ящиків?

Вихователька роздала порівну 56 цукерок семи дітям. Скільки цукерок отримала кожна дитина?

Вартість чотирьох м’ячів 32 грн. Скільки потрібно заплатити за один такий м’яч?

Відповіді: 5; 9; 8; 8; 8.

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

9; 19; 29; ...; ...; 59; ...; ...; ...; 99.

III. відомлення теми і мети уроку 

— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю множення числа 9. 

IV. ивчення новогоматеріалу 

1. обота за підручником (с. 138–139) 

Завдання 926. Письмове виконання завдання 

Учні додають числа, а потім замінюють додавання множенням. 

— Як ви розумієте дію множення? (Це сума однакових доданків.) 

Завдання 927. Колективне опрацювання матеріалу 

Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 9. 

— Як утворюється кожна наступна відповідь? (До попередньої відповіді додається 9.) 

— Подивіться уважно на таблицю. Які випадки множення 9 нам уже знайомі, а які — ні? Відповідь обґрунтуйте! 

Запам’ятай! 

9 • 9 = 81. 

Завдання 928. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 9 

Завдання 929 

Учні розв’язують задачу виразом під керівництвом учителя. 

9 • 3 + 6 = 33 (кв.) 

Після цього учні відповідають на питання: «На скільки квіток менше у більшій вазі?». 

Завдання 930 

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє. 

На друге питання до задачі: «На скільки кілограмів більше зібрали з третього куща, ніж із першого?» учні відповідають двома способами. (13 – 8 = 5; 3 + 2 = 5) 

Завдання 931 

Учні називають, які сторони трикутника АВС перетинає пряма КМ. Вимірюють довжини сторін АВ і СВ та порівнюють їх. Один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр трикутника АВС. 

2. Фізкультхвилинка 

V. Узагальнення й систематизація знань 

Розв’язування логічних задач (див. додаток на с. 114) 

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія 

VII. Домашнє завдання 

С. 139, завдання 933; 934.