Математика 2 клас Засвоєння таблиці ділення на 8.Розв’язування задач

Засвоєння таблиці ділення на 8.Розв’язування задач

Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; удосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидкого рахунку, логічне мислення, увагу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 134, завдання 899; 900)

Завдання 899

— Прочитайте вирази, відповіді яких однакові; у відповіді є цифра 8; цифра 9; сума цифр відповіді дорівнює 5; відповідь записана двома однаковими цифрами.

Завдання 900

— Скільки пасажирів було в салоні автобуса спочатку?

2. Усна лічба

1) Гра «Лабіринт».

— Двері лабіринту може відчинити тільки ключик, форма якого нагадує число 8. Отже, в кожному стовпчику знайдіть вираз із відповіддю 8.

24 : 3 

48 : 8 

27 : 3

64 : 8

56 : 8

72 : 8

45 : 5

32 : 4

18 : 2

16 : 4

24 : 4

48 : 6

21 : 3

63 : 7

40 : 5

28 : 4

16 : 2

35 : 5

2) Фронтальне опитування.

— Скільки ніжок у одного павука? (8)

— Скільки ніжок у 5 павуків? у 7 павуків?

— Скільки ніжок у одного жучка? (6)

— Скільки ніжок у 3 павуків і 3 жучків? (42)

— Скільки ніжок у 8 павуків і 6 жучків? (100)

3) Гра «Віднови таблицю».

— Відновіть таблицю ділення на 8 і знайдіть невідоме ділене. 

: 8 = 2 : 8 = 4 : 8 = 6 : 8 = 8 

: 8 = 3 : 8 = 5 : 8 = 7 : 8 = 9

3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть знайдені ділені у порядку спадання.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 8.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 134–136)

Завдання 901. Усне виконання завдання

Учні перевіряють, чи правильні рівності й нерівності.

Завдання 902. Самостійна робота

Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

Завдання 903

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 904

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі складається план розв’язування:

1) Скільки коштує одна лялька?

2) Скільки коштує один ведмедик?

3) Що дорожче: лялька чи ведмедик?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визнача-ють дії.

Завдання 905

Учні називають пари протилежних сторін прямокутника АВСD. Вимірюють сторони. Один учень біля дошки пояснює, як знайти суму довжин кожної пари протилежних сторін.

Висновок: протилежні сторони прямокутника рівні; суми пар протилежних сторін рівні.

Після цього учні знаходять периметр прямокутника.

Завдання 906

Учні складають і розв’язують задачі за короткими записами.

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Обчислення значень виразів 

80 – 7 • 8 49 : 7 • 6 28 : (12 – 5) : 2 

7 • 7 + 35 63 : 7 + 56 27 : 9 • (60 – 57) 

92 – 7 • 9 54 : 6 + 78 (17 + 25) : 7 • 8 

5 • 7 – 18 56 : 7 • 5 (90 – 41) : 7 • 9 

2. Розв’язування задач

1) Два хлопчики поливали в шкільному городі грядки. До обіду вони полили по 5 грядок кожний, а після обіду — по 4. Скільки всього грядок полили хлопчики за день?

Розв’яжіть задачу двома способами:

а) 5 • 2 + 4 • 2 = 

б) (5 + 4) • 2 = 

— Поясніть кожен спосіб.

— Ви переконалися, що обидва вирази мають однакове значення. Яке?

2) Хлопці зміцнили в шкільному саду годівниці для птахів. До чотирьох з них прилетіло по 8 горобців, а до трьох — по 8 снігурів. Скільки всього птахів пообідали у годівниць? Розв’яжіть задачу двома способами.

— Складіть подібну задачу за виразом:

3 • 10 + 5 • 10, або (3 + 5) • 10.

2.Офтальмологічна пауза

 

4. Розв’язування логічних задач

1) Кількість яблук у кошику виражається двоцифровим числом. Ці яблука можна поділити порівну між двома або між трьома, або між п’ятьма дітьми. Але не можна розділити порівну між чотирма дітьми. Скільки яблук у кошику? (Слід знайти таке число, яке ділиться на 2, на 3, на 5, але не ділиться на 4. Це число 30.)

2) Катя прочитала за місяць удвічі менше книг, ніж Толя, і на три книги більше, ніж Даша. Всього вони прочитали 17 книг. Скільки прочитав кожен?

Відповідь: 5; 10; 2.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 135–136, завдання 907; 908.