Математика 2 клас Таблиця ділення на 8. Вправи на засвоєння таблиці ділення на 8. Розв’язування задач

Таблиця ділення на 8. Вправи на засвоєння таблиці ділення на 8. Розв’язування задач

Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 8; формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного ділення; удосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 133, завдання 890; 891)

Завдання 890

— Скільки всього пташок прилетіло до годівниці?

Завдання 891

— Прочитайте приклади, у відповіді яких є цифра 6; відповідь одного у 2 рази більша, ніж відповідь іншого.

2. Усна лічба

Гра «Павук і комашка»

— Розплутайте павутиння, розв’язавши приклади, і врятуйте комашечку.

— Яке число є в кожному розв’язаному прикладі? Постежте і дізнайтеся, скільки ніжок у павука. (8)

3. Повторення одиниць вимірювання

— Які одиниці часу ви знаєте?

— Заповніть пропуски. 

1 година = хв1 хв = с

1 доба = год1 рік = міс.

1 століття = років

— Прокоментуйте розв’язання.

1 год + 7 хв – 20 хв

— Які одиниці довжини вам відомі?

— Заповніть пропуски. 

1 см = мм1 дм = см

1м = дм = см

— Прокоментуйте розв’язання.

2 м + 6 дм – 17 дм

4. Хвилинка каліграфії 

— Полічіть вісімками, починаючи з 24 і закінчуючи 80. Запишіть названі числа. 

III. Повідомлення теми і мети уроку 

— Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю ділення на 8. 

IV. Вивчення новогоматеріалу 

1. Робота за підручником (с. 133–134) 

Завдання 892. Письмове виконання завдання з коментуванням правил 

— Що дізнаємося, якщо добуток поділимо на один з множників? 

Учні з кожного добутку складають та обчислюють вираз на ділення на 8. 

Завдання 893. Колективне опрацювання матеріалу 

Учні «ланцюжком» читають і пояснюють складання таблиці ділення на 8. 

Завдання 894. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю ділення числа 8 

1-й стовпчик — колективне розв’язання; 

2-й, 3-й, 4-й стовпчики — за варіантами: 

1 варіант — 1-й рядок; 

2 варіант — 2-й рядок. 

Завдання 895. Колективне розв’язування задачі 

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови, складання плану розв’язання задачі: 

1) Скільки кілограмів картоплі взяли ввечері? 

2) Скільки кілограмів картоплі взяли вранці і ввечері разом? 

3) Скільки кілограмів картоплі залишилося в ящику? 

Після цього один учень біля дошки розв’язує і пояснює. 

Завдання 896 

Учні вимірюють довжину смужок, один учень біля дошки пояснює, як знайти довжину четвертої частини першої смужки та шостої частини другої. Після цього учні перевіряють обчислення вимірюванням. Порівнюють дов- жини четвертої і шостої частин смужки. 

Завдання 897 

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє. 

2. Фізкультхвилинка 

V. Узагальнення й систематизація знань (див. додаток на с. 113) 

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія 

VII. Домашнє завдання 

С. 134, завдання 899; 900.