Математика 2 клас Таблиця ділення на 4. Застосування таблиці ділення для знаходження значень виразів і розв’язування задач

Таблиця ділення на 4. Застосування таблиці ділення для знаходження значень виразів і розв’язування задач

Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 4; формувати вміння застосовувати таб-лицю під час знаходження значень виразів і розв’язування задач; розвивати увагу, пам’ять, мовлення; виховувати почуття дружби, взаємодопомогу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 95, завдання 620; 621)

Завдання 620

— Скільки всього кущів троянд посадили учні?

Завдання 621

— На скільки більше господарка зібрала полуниць, ніж смородини?

2. Усна лічба

1) Гра «Не помилися»!

На плакаті написані числа від 1 до 90. Завдання: назвати числа, які зустрічаються в таблиці множення на 4.

2) Гра «Знайди пару».

До дошки по черзі виходять по 3 учні від кожного ряду. Завдання: записати у віконцях числа, щоб вийшла правильна рівність. 

4 • 9 = + 24 : 4 = – 

76 – 44 = • 18 + 18 = • 

3) Гра «Хто швидший?». 

(83 – 77) : 2 (42 – 24) : 3 (37 – 33) • 8 

(72 – 67) • 2 (41 – 27) : 2 (60 – 51) • 3 

(61 – 52) • 7 (41 – 25) : 2 (35 – 25) : 2 

3) Усне розв’язування задач.

На віконці три кішки, у кожної кішки — чотири ніжки. Скільки ніжок у трьох кішок?

Біля віконця чотири діжечки, в кожній діжечці — по три жаби. Скільки жаб у чотирьох діжечках?

У 3 наметах жили туристи, по 4 в кожному. Скільки туристів було?

3. Хвилинка каліграфії

— Яке число «зайве» і чому?

23; 43; 58; 73; 93.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 4.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1.Робота за підручником (с. 96)

Завдання 622. Колективне опрацювання матеріалу

Учні читають таблицю множення числа 4 і пояснюють, як склали таблицю ділення на 4.

Завдання 623

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади, користуючись таблицею ділення на 4. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 624. Колективне розв’язання задач

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови. Порівняння задач та їх розв’язання.

Завдання 625. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 626*

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання задачі:

1) Яка ширина прямокутника?

2) Який периметр прямокутника?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визнача-ють дії.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Колективне розв’язування задачі

Зрізали — 20 гол. і 16 гол.

Розклали — по ? гол. 4 кор.

— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Якою дією треба відповісти на питання задачі? Чому?

2. Обчислення значень виразів

6 • 4 – 14 8 : 4 + 40 16 : 4 – 4 4 • (17 – 10)

4 • 5 + 16 3 • 4 – 6 4 • 9 + 40(13 – 5) • 4

3. Гра «Віконечка» 

: 2 = 9 • 4 = 2018 : = 916 : = 4

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічної задачі

Михайлик, Дмитрик і Павлик гуляли на вулиці. Біля них гралося кошеня. Підійшла до хлопчиків Тетянка і запитала, чиє це кошеня. Хлопчики відповіли так:

Михайлик: «Це моє кошеня».

Дмитрик: «Це кошеня не Павлика».

Чиє ж насправді було кошеня, якщо одне з цих тверджень істинне, а одне — хибне?

Відповідь. Кошеня — Дмитрика.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 96, завдання 627; 628.