Математика 2 клас Повторення вивченогоматеріалу. Знаходження значень виразів здужками. Творча робота над задачею

Повторення вивченогоматеріалу. Знаходження значень виразів здужками. Творча робота над задачею

Мета: формувати в учнів уміння знаходити значення виразів з дужками, творчо працювати над задачею; повторити прийоми письмового додавання і віднімання; розвивати обчислювальні навички; прищеплювати любов до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 87, завдання 554; 555)

Завдання 554

— Яка довжина доріжки?

Завдання 555

— Прочитайте вирази та їх значення.

Наприклад. Щоб знайти другий множник, потрібно добуток поділити на перший множник. 12 ділимо на 2, отримуємо 6. Відповідь: другий множник дорівнює 6.

2. Повторення назв компонентів ділення

Ділене1816 1210 

Дільник2 22 42

Частка 27 526

3. Усне розв’язування задач

1) Складіть та розв’яжіть задачі.

а) По 3 грн 6 кг, ? грн.

б) По 3 грн 8 ігр., ? грн.

в) По ? грн. 2 м, 18 грн.

2) В одному пакеті 2 кг борошна. Що дізнаєтесь, обчисливши вирази: 2 • 3? 2 • 5? 10 : 2?

4. Математичний диктант

Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6.

Суму чисел 11 і 7 поділити на 2.

Різницю чисел 20 і 18 помножити на 7.

Частку чисел 12 і 2 збільшити на 5.

Різницю чисел 16 і 4 поділити на 2.

5. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

21 33 75 9 16 57

— Діти, одне число тут «зайве», воно відрізняється від усіх інших. Здогадайтеся, яке це число, і поясніть чому.

(«Зайвим» можна назвати число 9 — воно одноцифрове, а решта чисел — двоцифрові.

«Зайвим» може бути і число 16 — оскільки воно парне, а решта чисел — непарні.)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 87–88)

Завдання 556

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 557

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 558

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 559. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Учні пояснюють, про що можна дізнатися, обчисливши значення виразів:

18 + 22; 22 – 18; (18 + 22) – 30?

Завдання 560

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 562. Колективне розв’язування задачі за схематичним малюнком

— Яку відстань пролетіла бджілка спочатку? А потім?

— Скільки всього метрів пролетіла бджілка?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачами

1) Два комп’ютерних диски коштують 8 грн, а флешка — 60 грн. На скільки флешка дорожча за диск?

2) Знайдіть масу трьох кошиків з яблуками, якщо в кожному з них міститься 5 кг яблук, а 3 порожніх кошики мають масу 1 кг.

3) 2 м тканини коштують 16 грн. Скільки коштує 1 м такої тканини?

2. Обчислення значень виразів

29 – 2 • 916 : 2 – 514 : 2 + 72 • 8 + 38

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 562*.

Двоє коней пробігли 16 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (16 км)

2) У Даші і Маші 15 книг з віршами. Даші подарували ще три книги з вір-шами. Скільки тепер стало у них книг разом?

Розв’язання. Хоча ми не знаємо, скільки книг було у Даші і скільки у неї стало книг, ми можемо розв’язати задачу. Якщо до одного з доданків додати деяке число, то сума збільшиться на це число: (а + c) + b = (a + b) + c за сполучною властивістю додавання. Отже, від збільшення кількості книг у Даші ще на 3 книги загальне число книг теж збільшиться на 3 книги, тобто стане рівним 15 + 3 = 18.

Відповідь: 18 книг.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 88, завдання 563; 564.