Математика 2 клас Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач

Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач

Мета: формувати в учнів навички табличного множення числа 3; вправляти у розв’язуванні прикладів і задач; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 82, завдання 522; 523)

Завдання 522

Прочитайте вирази, у яких остання дія додавання; віднімання.

Завдання 523

Хто із хлопчиків заплатив більше? На скільки більше?

2. Робота за таблицею

Множник33333333

Множник35285

Добуток618152721159

3. Задачі у віршах

Йшли 4 їжаки,

Кожен ніс по три грибки.

Скільки всіх було грибків

В чотирьох цих їжаків? (12)

Йшло 4 віслюки,

Кожен ніс по два мішки.

Скільки всіх було мішків

В чотирьох цих віслюків? (8)

В кожну миску 3 котлети 

Клала лиска Віолетта.

Мисочок у лиски 6.

А котлет? Хто відповість? (18)

На столі — 4 миски, 

В кожній з них по 3 сосиски.

Скільки всіх сосисок там

Знати хочеться котам. (12)

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді таблиці множення числа 3.

5. Математичний диктант

— Запишіть вирази. Знайдіть значення цих виразів.

Сума чисел 9 і 7; 14 і 8; 35 і 38.

Різниця чисел 33 і 6; 40 і 17; 60 і 9.

Добуток чисел 3 і 7; 2 і 8; 3 і 6.

Частка чисел 12 і 2; 14 і 2; 18 і 2.

6. Усне розв’язування задач

1) Щоб полити одну грядку, потрібно 3 відра води. Скільки потрібно води, щоб полити 7 таких грядок?

2) Оля намалювала 10 кружечків, розташувавши їх у 2 ряди, в кожному ряду — порівну. Скільки кружечків в одному ряду?

3) У бібліотеці було видано 16 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?

4) У три ряди намалювали 12 кружечків, у кожному ряду порівну. Скільки кружечків вийшло в ряду?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 3.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 82–83)

Завдання 524

Учні з місця складають і розв’язують задачу за малюнком.

Завдання 525

Учні «ланцюжком» порівнюють вирази. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 526. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови. 

— Що означають слова «п’ять трилітрових банок»?

— Що треба дізнатися спочатку? Чому?

— Чи вистачить цих банок, щоб розлити сік? Чому?

— Змініть числові дані в задачі так, щоб банок не вистачало.

Завдання 527

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє. 

Потім учні відповідають на питання: «На скільки більше заплатили за лимони, ніж за виноград?».

Завдання 528

Учні розв’язують і порівнюють задачі.

Завдання 529. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Розв’язування прикладів з коментуванням

(64 – 50) : 2 12 : 2 • 3 10 : 2 + 87 

(36 – 18) : 2 2 • 8 + 42 3 • 9 + 47 

2. Робота над задачами

1) В одному пакеті 3 кг мандаринів. Скільки кілограмів мандаринів у 6 таких пакетах?

2) Коли з бідона у три банки налили по 3 л молока, то у бідоні залишилося ще 6 л. Скільки літрів молока було у бідоні спочатку?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Завдання 530*

— Скільки паличок потрібно, щоб побудувати 4 трикутники? Олесь використав для побудови всього 9 паличок. Накресліть, як він це зробив.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 83, завдання 531; 532.