Математика 2 клас Таблиця множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв’язування задач

Таблиця множення числа 3. Знаходження значень виразів на дії різних ступенів. Розв’язування задач

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 та її практичним застосуванням; формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів, розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Хто швидший?»

Грають 3 команди. 

2 • 42 • 62 • 9

+ 17 – 8 – 9

– 6 + 29 + 36

+ 25 – 6 –17

– 7 + 33 + 25

+ 9– 14– 7

(46)(46)(46)

2. Порівняйте

16 2 • 62 • 7 153 • 5 3 • 6

12 2 • 42 • 3 186 • 2 7 • 2

11 2 • 52 • 8 10 2 • 3 2 • 4

3. Усне розв’язування задач

1) На столі стояли 4 тарілки, з двома яблуками у кожній. Скільки було всього яблук?

2) По тарілочках розклали 6 цукерок, по 2 цукерки на кожну. На скільки тарілочок вистачило цих цукерок?

3) Діти для прогулянки вишикувалися парами. Вийшло 9 пар. Скільки дітей вийшли на прогулянку?

4) До танцювального ансамблю записалося 17 учнів, а до хору — 35. На скільки більше учнів записалося до хору, ніж до танцювального ансамблю?

4. Хвилинка каліграфії

— Випишіть відповіді таблиці множення числа 2.

23456 789 10

12 13 141516 171819 20

Завдання 516. Колективне опрацювання матеріалу 

— Прочитай рівність 3 • 5 = 15. Що показує другий множник? Як перевірити, що 3 • 5 = 15? 

Завдання 517. Колективне опрацювання матеріалу 

Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 3. 

— Що цікавого ви помітили? 

— Як можна одержати наступний добуток з попереднього? 

— Вивчіть таблицю напам’ять. 

Завдання 518 

Учні «ланцюжком» обчислюють вирази, користуючись таблицею. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. 

Завдання 519 

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє. 

Завдання 520. Коментоване розв’язування задачі 

Завдання 521. Колективне розв’язування задачі 

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови. 

Було — ? 

Витратили — по 3 м 6 с. 

Залишилося — 9 м. 

2. Фізкультхвилинка 

V. агальнення й систематизація знань 

1. Обчислення значень виразів 

3 • 5 + 5 3 • 3 + 9 

3 • 6 – 11 3 • 2 + 72 

3 • 4 + 8 3 • 7 – 14 

3 • 9 – 10 3 • 8 + 8 

Робота над задачами 

1) Двом учням роздали по 3 м’ячі і ще 5 м’ячів залишили у кошику. Скільки всього було м’ячів? 

2) Марічка купила три фарби, по 4 грн кожна, і палітру за 15 грн. Яка вартість покупки? 

3. Офтальмологічна пауза 

4. озв’язування логічної задачі 

В одній вазі 10 яблук, а в іншій — 6 яблук. Скільки яблук потрібно перекласти з однієї вази в іншу, щоб яблук вийшло порівну? (2) 

VІ. ідбиття підсумків. Рефлексія 

VII. машнє завдання 

С. 82, завдання 522; 523.