Каліграфія 2 клас Тема: Штрихування спіральними лініями. Письмо літер з виносними елементами (у, в, з, д, р, б, ф)

Тема: Штрихування спіральними лініями. Письмо літер з виносними елементами (у, в, з, д, р, б, ф)

Мета: закріплювати вміння правильно штрихувати предмети; формувати навички каліграфічного письма; вправляти в написанні букв з виносними елементами; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати любов до праці, бажання отримувати результати праці.

Обладнання: дидактичний роздатковий матеріал,

Хід уроку

       I.            Організаційний момент

    II.            Актуалізація життєвого досвіду учнів

1.      Робота над скоромовкою (завдання 1): Бабин біб розцвів у дощ,

                           Буде бабі біб у борщ.

2.      Бесіда про городні рослини:

-          Які ще овочі потрібно для борщу?

-          А що можна зварити з вишень, яблук, малини?

3.      Гра «Урожайна абетка»: на кожну букву алфавіту сказати назву овочу, фрукта, ягоди тощо.

4.      Вправа на увагу «Назви овочі» - завдання 2

 III.            Вправи з розвитку дрібної моторики руки

1.      Обведення по контуру – завдання 3.

2.      Мішане штрихування овочів із вправи 2 ( вводиться спіральне штрихування)

3.      Наведення по спіралі за пунктирною лінією – завдання 4.

4.      Письмо спіралі в зошиті в одну лінію

5.      Пальчикова гімнастика: «Квасимо капусту»

 Ми капусту шаткували!                  (прямими, напруженими долонями імітуємо рухи сокири:

Ми капусту шаткували!                  уверх- униз.

Солі в неї ми поклали!                    пальці зібрані "щіпкою", "солимо капусту";

Солі в неї ми поклали!

Ми капусту м’яли, дерли!               енергійно стискаємо пальці в кулачки, то одночасно на

Ми капусту м’яли, дерли!              двох руках, то по черзі;

 Смачну моркву туди терли!         пальці однієї руки зжаті в кулак і здійснюють ритмічні

Смачну моркву туди терли!           рухи уверх-униз по долоні другої руки. Після цього міняємо руки).

 

 IV.            Каліграфічне письмо

1.      Письмо букв і слів у зошиті з густою графічною сіткою.

2.      Письмо в зошиті в одну лінію.

    V.            Розвиток зв’язного мовлення

1.      Вправа «Абетка фруктового настрою» - завдання в зошиті

2.      Розфарбовування

 

 VI.            Підсумок уроку