Каліграфія 2 клас Тема: Мішане штрихування. Письмо літер з довгими та короткими петлями (у-ц, д-щ, д-з)

Тема: Мішане штрихування. Письмо літер з довгими та короткими петлями (у-ц, д-щ, д-з)

Мета: закріплювати вміння правильно штрихувати предмети; формувати навички каліграфічного письма; вправляти в написанні букв з довгими та короткими петлями; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати бережливе ставлення до власних речей.

Обладнання: дидактичний роздатковий матеріал, грецький горіх (на кожного)

Хід уроку

       I.            Організаційний момент

    II.            Актуалізація життєвого досвіду учнів

1.      Робота над кросвордом

В

 

 

С

 

Л

 

Е

 

 

К

 

Я

 

Д

 

Б

А

 

Л

Д

М

 

А

К

 

Ь

З

І

Г

Р

А

Ш

К

И

Д

О

А

Л

А

А

Ґ

Ь

Й

Б

К

Х

 

А

 

Д

А

А

И

 

 

 

А

Н

 

 

 

 

 

Л

 

 

 

 

 

 

К

 

 

 

 

 

 

А

 

 

 

 

 

-         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Я в барлозі взимку спав, 
Мед із вуликів збирав. 
Бант на шию пов'язали, 
І до іграшок поклали. 
Вайлуватий та м'який. 
Відгадай, хтоя такий?

 

-          То вниз, то вгору я лечу,

Не хочу зупинятись.

На чім катаюсь досхочу,

Ти спробуй відгадати?

 


-          Сам пустий, голос густий, 
Дріб вибиває, дітей збирає.

 

-          Коли квітень бере своє
І сонечко пригріває,
Я стрибаю через неї,
А вона - через мене.

 

-          Вся дошка в квадратиках,
На них - повно солдатиків.
Нема патронів у солдат,
Але поставлять шах і мат.

 

-          Замість справжньої дитини
Є у кожної дівчини. 
Її пестять, одягають, 
Спати ввечорі вкладають. 
І годують її смачно -
Дуже мамі вона вдячна! 

 

-          На одній нозі стоїть, 
Йде за колом коло, 
Доки не зупиниться -
Не впаде ніколи
.


 

2.      Добір узагальнюючої назви – іграшки.

3.      Гра «Іграшкова абетка»: на кожну букву алфавіту сказати назву іграшки.

4.      Вправа «Порахуй іграшки» - завдання 2.

 III.            Вправи з розвитку дрібної моторики руки

1.      Робота в зошиті в клітинку – піраміда – завдання 3.

2.      Обведення контурів по штриховій лінії

3.      Мішане штрихування іграшок

4.      Пальчикова гімнастика з масажем «Яєчко у гніздечку»

Ми долоньки розітрем              (тремо одна об одну) 
І гніздечко з рук зів'єм.                         ( руками утворюємо гніздечко)
 
Пташка у гніздечко
 
Покладе яєчко.
                           (беремо в руки горішок)
Яєчко, яєчко,                              (катаємо горішок)
котись по гніздечку.
Котись не губися,
 
гляди - не розбийся.

5.      Письмо петель в зошиті в одну лінію.

 IV.            Каліграфічне письмо

1.      Письмо букв та слів за зразком у зошиті з густою графічною сіткою.

2.      Письмо в зошиті в одну лінію

    V.            Розвиток мовлення учнів.

1.      Розповідь «Моя улюблена іграшка» 

2.      Відгадування загадки:

З виду ніби невеличка,
В ній -
молодшенькі сестрички.
У собі сестер ховає. 
Як звуть лялечку? Хто знає? 

3.      Розфарбовування з логічним навантаженням «Матрьошки»

 

 VI.            Підсумок уроку