каліграфія 2 клас Тема: Створення багатофігурних композицій з найпростіших геометричних форм. Штрихування крапками, уривчастими короткими лініями. Письмо літер з петлями (у, д, в, е)

Тема: Створення багатофігурних композицій з найпростіших геометричних форм. Штрихування крапками,  уривчастими короткими лініями. Письмо літер з петлями (у, д, в, е)

Мета: вчити  правильно штрихувати предмети уривчастими короткими  лініями та крапками; вчити створювати багатофігурні композиції з простих геометричних форм; вправляти в написанні букв з петлями; розвивати зв’язне мовлення учнів: вчити ставити питальні речення за малюнком; виховувати сміливість та хоробрість.

Обладнання: зображення повітряного транспорту; дидактичний роздавальний матеріал

Хід уроку

       I.            Організаційний момент

    II.            Актуалізація життєвого досвіду учнів

1.      Відгадування загадки:

Не птах, а летить,
Не грім, а гримить,
Долає вершини,
Моря і долини.
Захочеш – підніме
Тебе аж до неба
І враз перекине
Туди, куди треба.
(Літак)

2.      Розповідь учителя про повітряний транспорт з елементами бесіди.

3.      Фізпауза: руками зобразити літак, вертоліт, повітряну кулю, ракету

 III.            Вправи з розвитку дрібної моторики руки

1.      Обведення контурів по штриховій лінії – літак.

2.      Письмо петель по штриховій лінії – шлях літака.

3.      Робота в зошиті в лінію: зображення петель без відриву руки.

4.      Пальчикова гімнастика «Літачок»

Літачки загуділи,

Літачки полетіли.

На полянку сіли ,

І знову полетіли.

( Руки зігнуті в ліктях, долоні розправлені, кругові оберти руками перед грудьми. Полетіли – показуємо руками зліт літака вгору. Сіли на полянку – стиснути кулаки)

5.      Робота в зошиті в клітинку: малювання ракети по клітинках.

 IV.            Каліграфічне письмо.

1.      Письмо елементів букв у зошиті з допоміжними частими похилими лініями:

1)      Письмо букв за зразком

2)      Списування слів

2.      Списування слів у зошит в одну лінію

    V.            Конструкторська діяльність учнів.

1.      Створення багатофігурних композицій з найпростіших геометричних форм.

2.      Штрихування елементів композицій прямими лініями, уривчастими короткими лініями  та крапками.

 VI.            Розвиток зв’язного мовлення учнів

1.      Побудова питальних речень за малюнком.

2.      Запис речення в зошит.

3.      Розфарбовування малюнка

 

VII.            Підсумок уроку