Каліграфія 2 клас Тема: Створення багатофігурних композицій з найпростіших геометричних форм. Штрихування прямими лініями. Букви, які містять овали і півовали (о,а,с,О, С)
- Подробности
- Категория: каліграфія 2 клас
- Опубликовано: 14.02.2014 07:49
- Автор: Безносенко Діана
Тема: Створення багатофігурних композицій з найпростіших геометричних форм. Штрихування прямими лініями. Букви, які містять овали і півовали (о,а,с,О, С)
Мета: закріплювати вміння правильно штрихувати предмети прямими лініями; вчити створювати багатофігурні композиції з простих геометричних форм; вправляти в написанні букв, які містять овали і півовали; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати старанність та працелюбність.
Обладнання: ілюстрації павуків; дидактичний роздатковий матеріал
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація життєвого досвіду учнів
1. Відгадування загадки:
Восьминогий ткачик
В нірці ледь не плаче:
- Ткав я ковдру при свічках,
Розстелив на вітті.
Вранці глянув – на гілках
Лиш одне лахміття! (Павук)
2. Бесіда за змістом загадки:
- Яка вказана ознака допомогла відгадати загадку?
- Чим займався павучок?Як його названо в загадці?
- Чому ковдра перетворилася на лахміття?
- Які риси характеру притаманні павучкові?
3. Слухання вірша І.Жиленко «Павучок»
- Спробуйте на малюнку знайти ті ніжки, про які розповідається у вірші.
Павучок – рудий бочок
Мив надвечір ніжки.
Був він добрий павучок,
Та смішненький трішки.
Мив він ніжки, вимивав,
Їх ретельно рахував.
Перша, друга – при мені,
Ось і третя ніжка,
А четверта – є чи ні?
Є – вона вже в ліжку.
А весела ніжка п’ята
Все ще хоче танцювати.
Ну невже та п’ята ніжка
Не стомилась анітрішки?
Вередлива шоста ніжка
Не давала знять панчішку.
Упиралася, сміялась –
Ніжка лоскоту боялась.
Сьома митись не любила:
„Ой! Змивається загар!”
Восьма крику наробила,
Що на неї наступила
Ще не вимита нога.
Павучок благає:
„Досить! Не пустуйте, час у ліжко!”
Доки вимив ніжку восьму,
Забруднилась перша ніжка.
Вимив першу – десь поділась сьома.
Де ти, сьома?
... Вже і сонце закотилось
Втомлено і сонно.
Спить конячка і бичок,
Птиці сплять і мишка,
Тільки смішний павучок
Все ще лічить ніжки.
III. Вправи з розвитку дрібної моторики руки
1. Пальчикова гімнастика «Павучок»
Біжить по павутинці
Жвавенький павучок.
Ось мушку він побачив –
Потрапила в сачок!
(Руки в кистях перехрещені, пальцями біжать по столу. Ловлять мушку – міцно стискаються кулачки)
2. Обведення контурів по штриховій лінії – домальовування павучка.
3. Робота в зошиті в одну лінію – вправи на дотримання паралельності та висоти букв: письмо паличок ( травичка низенька і висока)
4. Обведення контурів по штриховій лінії – зробити павутинки різнокольоровими.
5. Робота в зошиті в клітинку (допоїти наловити мушок )
IV. Каліграфічне письмо
1. Письмо елементів букв у зошиті з допоміжними частими похилими лініями:
1) Письмо елементів, букв, складів
2) Списування слів
2. Списування слів у зошит в одну лінію
V. Розвиток зв’язного мовлення учнів: складання усної розповіді за малюнком
VI. Конструкторська діяльність учнів.
1. Створення багатофігурних композицій з найпростіших геометричних форм.
2. Штрихування елементів композицій прямими лініями
VII. Підсумок уроку