Каліграфія 2 клас Тема: Зображення предметів простої форми (квадрат, прямокутник, трикутник, коло). Букви, в основі яких коротка пряма похила лінія із заокругленням угорі ліворуч, внизу праворуч (г, п, т, р).

Каліграфія 2 клас

 

Тема: Зображення предметів простої форми (квадрат, прямокутник, трикутник, коло). Букви, в основі яких коротка пряма похила лінія із заокругленням угорі ліворуч, внизу праворуч (г, п, т, р).

Мета: Вчити будувати предмети простої форми на папері в клітинку; написання букв, в основі яких коротка пряма похила лінія із заокругленням угорі ліворуч, внизу праворуч (г, п, т, р); удосконалювати вміння обведення контурів малюнка по штриховій лінії; сприяти розвитку усного зв'язного мовлення – побудови діалогу; виховувати почуття дружби та товариськості .

Обладнання: казковий персонаж – Губка Боб, малюнок Губки Боба, дидактичний роздатковий матеріал, зображення морських тварин

Хід уроку

I.Організаційний момент.

II.Актуалізація життєвого досвіду учнів

1.Введення казкового персонажу. Загадка:

Хто проживає на дні океану?

Часом кумедний. А іноді – ні.

В казці існує він без обману

І носить квадратні штани. (Губка Боб)

2.Бесіда про морських тварин: губки, зірки, коники, їжаки  тощо

III.Вправи з розвитку дрібної моторики руки.

1.Зображення предметів простої форми:

1)Обведи та постав крапку в центрі кожної фігури – завдання 1.

2)Зображення геометричних фігур на папері в клітинку

3)Перетворення предметів простої форми на казкових істот

2.Робота в зошиті в клітинку – малювання хлопчика та дівчинки – завдання 2.

3.Пальчикова гімнастика «Жабка», «Рибка»

(Вказівний палець та мізинець підняти угору та тримати напівзігнутими. 

Середній та безіменний притиснути до долоні великим пальцем.)

Скаче жабка у траві 

І скрекоче: "Ква-кве-кві!"

 

(Випрямлені долоні притиснуті одна до одної. Пальці спрямовані в бік "від себе".

Повертати зімкнуті долоні управо та уліво, імітуючи рухи риби хвостом)

Хвостиком б’є наша рибка маленька,

В річці живе ця манюня гарненька.

4.Наведення по штриховій лінії шляху жабки до озерця – завдання 3.

5.Зображення дугоподібних ліній в зошиті в одну лінію.

IV.Каліграфічне письмо.

1.Письмо букв у зошиті з допоміжними частими похилими лініями.

2.Письмо складів та коротких слів.

V.Розвиток мовлення учнів.

1.Робота в парах: побудова діалогу (Губка Боб – Патрік, Губка Боб – Сквідвард, Губка Боб – пан Крабс)

2.Презентація діалогів.

3.Побудова та запис речень.

VI.Домальовування та розфарбовування малюнка – завдання 6.

VII.Підсумок уроку