Каліграфія 2 клас Тема: Комбіноване штрихування. Написання літер складної конфігурації (В, З, Е)

Тема: Комбіноване штрихування. Написання літер складної конфігурації (В, З, Е)

Мета: закріплювати вміння правильно штрихувати предмети, дотримуватись санітарно-гігієнічних норм у процесі письма; формувати навички каліграфічного письма; вправляти в написанні літерВ, З, Е; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати бажання захоплюватись красою пір року.

Обладнання: дидактичний роздатковий матеріал

Хід уроку

       I.            Організаційний момент

    II.            Актуалізація життєвого досвіду учнів

1.      Відгадування загадки:

Мухи білі і лапаті – 
Не живуть вони у хаті. 
А як сонце припече – 
З них водичка потече.
(Сніжинки)

2.      Бесіда про прихід зими, її ознаки.

3.      Вибір предметів, що стосуються зими – завдання 1.

 III.            Вправи з розвитку дрібної моторики рук

1.      Наведення ліній без відриву руки – як падають сніжинки.

2.      Комбіноване штрихування сніговита.

3.      Робота в зошиті в клітинку – малювання узора.

4.      Пальчикова гімнастика: Чоловічок

Вправа виконується кожною рукою по черзі, потім - двома руками одночасно.

Ось чоловічок йде по доріжці.

І високо піднімає він ніжки.

На одній нозі стоїть і по боках дивиться.

На іншу ногу встав, похитався і впав.

 IV.            Каліграфічне письмо

1.      Письмо букв та слів з великими буквами у зошиті з густою графічною сіткою

2.      Письмо слів в зошиті в одну лінію.

3.      Каліграфічне списування вірша М. Пономаренко

    V.            Розвиток зв’язного мовлення

1.      Складання розповіді за малюнком.

2.      Обведення та розфарбовування малюнка

 VI.            Підсумок уроку