Каліграфія 2 клас Тема: Комбіноване штрихування. Написання літер складної конфігурації (Р, Д, Ф)

Тема: Комбіноване штрихування. Написання літер складної конфігурації (Р, Д, Ф)

Мета: закріплювати вміння правильно штрихувати предмети, дотримуватись санітарно-гігієнічних норм у процесі письма; формувати навички каліграфічного письма; вправляти в написанні літерР, Д, Ф; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати дбайливе ставлення до свого життя, бажання бути зразковим пішоходом.

Обладнання: дидактичний роздатковий матеріал

Хід уроку

       I.            Організаційний момент

    II.            Актуалізація життєвого досвіду учнів

1.      Відгадування загадки:   В мене є три кольори,

 Всі для діла, не для гри.

 Пішоходи й водії

Знають правила мої.

 Коли колір я міняю –

 Тих чи інших зупиняю. (Світлофор)

2.      Бесіда про світлофор, призначення його.

3.      Перегляд зображень пам’ятника світлофору та розповідь вчителя:

-          Пам'ятниксвітлофору - розташований у Центральному районіНовосибірська (Росія). Пам'ятникявляє собою скульптурнукомпозицію у вигляді постового, якийвітаєсвітлофор. Пам’ятник було поставлено біля однієї із шкіл,  де колись був установлений один із перших світлофорів у місці. Символізує передачу функцій людини техніці.

 III.            Вправи з розвитку дрібної моторики рук

1.      Штрихування світлофора.

2.      Проведення лінії без відриву руки – вправа «Дорога додому»

3.      Робота в зошиті в клітинку – малювання машинок.

4.      Пальчикова гімнастика: Машина

Пальці рук, крім великих, складаються в замок. Це мотор. Великими пальцямробимообєртовірухи.Спочатку «мотор» працюєшвидко, потімпоступовообертисповільнюються.

Мчить машина

За машинами.

Шелестить

Машина шинами.

 IV.            Каліграфічне письмо

1.      Письмо букв та слів з великими буквами у зошиті з густою графічною сіткою

2.      Письмо слів в зошиті в одну лінію.

3.      Списування загадки.

    V.            Розвиток зв’язного мовлення

1.      Створення казкової історії за малюнком.

2.      Запис речень із назвами міст.

3.      Обведення та розфарбовування малюнка.

 

 VI.            Підсумок уроку