Каліграфія 2 клас Тема: Штрихування. Письмо літер Ґ, ґ, Ч, ч

Тема: Штрихування. Письмо літер Ґ, ґ, Ч, ч

Мета: закріплювати вміння правильно штрихувати предмети, дотримуватись санітарно-гігієнічних норм у процесі письма; формувати навички каліграфічного письма; вправляти в написанні літер Ґ, ґ, Ч, ч; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати люб’язність, ввічливість.

Обладнання: дидактичний роздатковий матеріал

Хід уроку

       I.            Організаційний момент

    II.            Актуалізація життєвого досвіду учнів

1.      Робота над скоромовкою (завдання 1): Ґава ґречно ґаздувала,

    Ґоґоль-моґоль готувала.

2.      Словникова робота:

Ґоґоль-моґоль – десертний напій із збитих яєць та цукру.

Ґаздувати – господарювати.

Ґречно – люб’язно, ввічливо.

3.      Вправа на увагу «Порахуй горщики». Найменший зафарбувати синім кольором, а найбільший – жовтим.

 III.            Вправи з розвитку дрібної моторики руки

1.      Наведення пунктирних ліній та штрихування ваз.

2.      Письмо без відриву руки по пунктирній лінії.

3.      Робота в зошиті в одну лінію.

4.      Робота в зошиті в клітинку – малювання за зразком по клітинках.

5.      Пальчикова гімнастика: «Напечемомлинців»

По черзіторкатисяповерхні столу тильною стороною кисті руки і долонею.

На сметані, на яйці
Тістозробим на млинці.
Напече нам мама їх
Гаряченьких та смачних.

 IV.            Каліграфічне письмо

1.      Письмо букв та слів у зошиті з густою графічною сіткою.

2.      Письмо слів в зошиті в одну лінію.

    V.            Розвиток зв’язного мовлення

1.      Ознайомлення з віршем І. Січовика «Що за ґвалт?»

2.      Робота над фразеологізмом «ловити ґави».

3.      Списування вірша в зошит з густою графічною сіткою.

4.      Складання розповіді за малюнком.

5.      Обведення та розфарбовування малюнка.

 VI.            Підсумок уроку